Świetliki dachowe – dobry sposób na doświetlenie wnętrz

Płyty warstwowe
Płyty warstwowe – dlaczego warto z nich korzystać?
9 września 2018
zalet płyt obornickich
Kilka słów na temat zalet płyt obornickich
3 grudnia 2018
okno dachowe

Jak powszechnie wiadomo, światło naturalne jest nie tylko najzdrowsze, ale i najtańsze. Udowodniono, że odpowiednio nasłonecznione wnętrza wpływają na polepszenie nastroju swoich domowników. Niestety, w każdym domu, znaleźć można pomieszczenia, w których nie ma możliwości zamontowania okien. W ich przypadku zaleca się wstawienie tzw. świetlików dachowych. Czym są świetliki dachowe? Zapraszamy do uważnej lektury naszego artykułu.

Świetliki dachowe – gdzie najlepiej je montować?

Warto już na samym początku zaznaczyć, że świetliki dachowe posiadają uniwersalne zastosowanie  i – co za tym idzie – można nimi doświetlać wszystkie pomieszczenia, bez wyjątku. Produkty tego typu montowane są nie tylko w obiektach mieszkalnych, ale również biurach i innych obiektach użyteczności publicznej. Trzeba jednak zauważyć, że występują pomieszczenia, w których montaż świetlików dachowych jest szczególnie polecany.

Świetlik dachowy – co zyskujemy dzięki ich instalacji?

Świetliki dachowe mają wiele zalet. Nie tylko zapewniają dostęp do naturalnego światła przez cały dzień, ale również pozwalają na zmniejszenie rachunków za prąd, co jest niemożliwe w przypadku sztucznego oświetlenia. Warto jednak zaznaczyć, że decydując się na instalację świetlików dachowych, poza światłem, zyskamy jeszcze ciepło. Dodatkowo tego typu produkty odznaczają się stosunkowo prostym montażem oraz dużą wytrzymałością i odpornością na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Ponadto można je montować zarówno na dachach płaskich, ukośnych, jak i w pionowych ścianach.

Jak to działa?

Na powierzchni dachu wycina się okrągły otwór i instaluje się w nim kopułę, która – przez cylindryczny tunel – doprowadza światło do pomieszczenia. Co zaś się tyczy samych tuneli, to wykonywane są one ze specjalnego materiału refleksyjnego, który charakteryzuje się zwiększonym współczynnikiem odbicia. Promienie słoneczne przenoszą się przez rozpraszacz – matowy lub pryzmatowy – co pozwala na równomierne oświetlenie całego pomieszczenia.

Sprawdź ofertę