Płyty warstwowe – zastosowanie w przemyśle i rolnictwie

Płyty warstwowe poliuretanowe – specyfika i zastosowanie
1 czerwca 2019
Świetliki dachowe – zastosowanie w przemyśle
3 października 2019
zastosowanie w przemyśle i rolnictwie

Płyty warstwowe poliuretanowe to rozwiązanie stosunkowo nowe, ale już teraz znajdujące szerokie zastosowanie w budownictwie przemysłowym i rolniczym. Coraz częściej używane są płyty warstwowe ścienne i dachowe. Wykorzystywane są również do wykonywania chłodni przemysłowych. Wszystko to za sprawą wyjątkowych właściwości płyt obornickich.

Najważniejsze zalety płyt warstwowych poliuretanowych

Płyty warstwowe poliuretanowe doceniane są przede wszystkim za bardzo dobrą izolacyjność termiczną i akustyczną. W branżach takich jak przemysł czy rolnictwo cechy te odgrywają bardzo ważną rolę. Wykazują też bardzo dobre właściwości użytkowe i mechaniczne, co wpływa na szeroki zakres ich zastosowań.

Płyty obornickie zapewniają też bezpieczeństwo i ochronę dla obiektów przemysłowych i rolniczych. Odpowiednia konstrukcja płyt wpływa na ich właściwości wytrzymałościowe oraz termoizolacyjne. Są bardzo lekkie, a jednocześnie wytrzymałe i mocne. Nieduża waga płyt zapewnia szybki montaż, co w efekcie przyczynia się do tego, że można znacznie wcześniej korzystać z gotowego budynku, co może mieć również bezpośredni wpływ na obniżenie kosztów całej inwestycji.

Zastosowanie płyt warstwowych poliuretanowych

Płyty warstwowe poliuretanowe znajdują obecnie coraz częstsze zastosowanie w budownictwie przemysłowym, powoli ich zalety doceniane są również w rozwijających się gospodarstwach rolnych. Wykorzystywane są m.in. w nowoczesnych budynkach przemysłowych i biurowych, magazynach, halach produkcyjnych, centrach dystrybucji, budynkach handlowo-usługowych i budownictwie inwentarskim.

Płyty warstwowe poliuretanowe w ofercie naszej firmy

Płyty warstwowe poliuretanowe to flagowy produkt naszej firmy. Nasze produkty są najczęściej wykorzystywane do budowy hal sportowych, hal produkcyjnych oraz budynków użyteczności publicznej i magazynów. Poddawane są skrupulatnym testom pod kątem wytrzymałości. Każdy z takich testów przechodzą wzorowo. Dlatego to właśnie te płyty wybraliśmy jako najważniejszy produkt w firmie LekkaObudowa. Dzięki zaufaniu Klientów jesteśmy już jednymi z liderów w tej dziedzinie.

Sprawdź ofertę