zalet płyt obornickich
Kilka słów na temat zalet płyt obornickich
3 grudnia 2018
Płyty poliuretanowe podczas ocieplania stropów
Płyty poliuretanowe podczas ocieplania stropów
21 marca 2019
chłodnia

Nie ulega żadnej, nawet najmniejszej wątpliwości, że każdy budynek, powinien zostać wykonany z najwyższej jakości materiałów. Tylko w ten sposób możliwe jest zapewnienie należytego bezpieczeństwa jego użytkowania. Podczas budowy obiektów magazynowych, przemysłowych czy budynków rolniczych wykorzystuje się tzw. płyty warstwowe ścienne, które stanowią doskonałą obudowę ścian.

Płyta warstwowa poliuretanowa

Do najważniejszych cech płyt warstwowych poliuretanowych zaliczyć należy to, że charakteryzują się one doskonałą izolacją termiczną. Wpływ na taki stan rzeczy ma zawarty w nich rdzeń, który wykonany jest z wysokojakościowej, sztywnej pianki poliuretanowej. Kolejnym atutem płyt warstwowych jest ich stosunkowo niska cena.

Płyta obornicka – podstawowe informacje o produkcie

W sprzedaży znaleźć można obecnie szeroki wybór różnorodnych płyt obornickich. Poszczególne modele różnią się pomiędzy sobą między innymi grubością czy przeznaczeniem. Płyty obornickie znajdują zastosowanie podczas budowy przestrzeni biurowych lub obiektów przemysłowych. Wyróżniamy płyty z widocznymi oraz niewidocznymi mocowaniami. Warto wiedzieć, że każda z nich posiada podobne właściwości, dzięki którym sprawdza się doskonale podczas wykonywania zewnętrznych pokryć ścian. Płyty obornickie charakteryzują się niewielką wagą i łatwym montażem. Każda płyta zbudowana jest z okładziny blachy, która dodatkowo została ocynkowana, pokryta poliestrem i połączona specjalnym rdzeniem poliuretanowym.

Zalety

Płyty obornickie, dzięki swoim doskonałym właściwościom termoizolacyjnym nadają się doskonale do budowy chłodni, mroźni oraz innych obiektów użytkowych. Ponadto produkty te charakteryzują doskonałe parametry wytrzymałościowe, mała waga, najwyższa jakość i estetyka. Na rynku znaleźć można obecnie szeroki wybór płyt warstwowych poliuretanowych, a poszczególne różnią się od siebie m.in. producentem czy przeznaczeniem.

Sprawdź ofertę