Główne rodzaje świetlików dachowych

Płyty obornickie - LekkaObudowa
OBIEKTY PRZEMYSŁOWE – Koziegłowy
8 listopada 2017
termoizolacja
Płyty poliuretanowe – czy warto z nich korzystać?
27 sierpnia 2018
okno

Świetliki dachowe zaliczają się do grupy najprostszych i zarazem najbardziej praktycznych rozwiązań umożliwiających doprowadzenie światła dziennego do budynku. Montuje się je najczęściej na całej długości dachu, co wpływa dodatkowo na optymalizację wewnętrznej wentylacji budowli. Świetliki dachowe znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie mieszkalnym oraz przemysłowym. Przedstawiamy ich najpopularniejsze modele.

Świetliki dachowe – popularne rodzaje

Na rynku znaleźć można szeroki wybór świetlików dachowych, jednak największą popularnością cieszą się obecnie świetliki oborowo-łukowe, przemysłowo-łukowe, przemysłowe-płaskie i kominowe. Pierwsze z nich, czyli świetliki oborowe, odznaczają się charakterystyczną, wypukłą formą. Ich konstrukcja wykonana jest z zamkniętych profili – ocynkowanych lub aluminiowych. Warto zaznaczyć, że wszystkie, użyte do ich produkcji materiały, odznaczają się dużą odpornością na powstawanie korozji. Świetliki oborowo-kominowe również posiadają charakterystyczną wypukłą konstrukcję. Do ich produkcji wykorzystywany jest przezroczysty poliwęglan, a cała konstrukcja posiada również zabezpieczenie z siatki. Ten typ świetlików pozwala na równomierne rozprowadzenie światła dziennego oraz zapewnia doskonałą wentylację wewnątrz budynku. Świetliki dachowe łukowe odznaczają się z kolei wyjątkowo estetycznym wyglądem, który zawdzięczają swojemu charakterystycznemu kształtowi. Ponadto ociepla się je wełną mineralną, dzięki czemu posiadają one doskonałe parametry izolacyjne. Ostatnim rodzajem są świetliki dachowe płaskie, które wykorzystywane są najczęściej w halach produkcyjnych i magazynowych.

Lekka Obudowa – producent świetlików dachowych

Jeżeli poszukujecie świetlików dachowych, to oferta naszej firmy z pewnością przypadnie Wam do gustu. Jesteśmy znanym i cenionym w branży producentem tego typu rozwiązań. Nasze świetliki dachowe odznaczają się najwyższą jakością wykonania i komfortem użytkowania. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem naszej oferty!

Sprawdź ofertę