Drzwi chłodnicze – jak wybrać najlepszy model

Płyty poliuretanowe podczas ocieplania stropów
Płyty poliuretanowe podczas ocieplania stropów
21 marca 2019
Płyty warstwowe poliuretanowe – specyfika i zastosowanie
1 czerwca 2019
drzwi chłodnicze

Znalezienie odpowiednich drzwi chłodniczych nie jest tak prostym zadaniem, jak mogłoby się początkowo wydawać. Trzeba bowiem pamiętać, że wybór odpowiedniego modelu pozwala skutecznie ograniczyć energochłonność komory. Jakie drzwi do chłodni kupić? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w treści dzisiejszego artykułu. Zapraszamy do uważnej lektury.

Słowem wstępu

Warto już na samym początku zauważyć, że jeszcze nie tak dawno temu chłodnie budowano z przedsionkami, które były wyposażone w dwustronne drzwi, aby w ten sposób ograniczyć straty chłodu. Głównym zadaniem przedsionków była skuteczna ochrona przed dopływaniem ciepłego i wilgotnego powietrza do komory chłodniczej. Przedsionki były jednak dużym utrudnieniem dla szybkiego transportu towaru oraz znacznie ograniczały powierzchnię chłodni. Współcześnie coraz częściej zastępuje się je przesuwnymi drzwiami chłodniczymi wyposażonymi w komorę powietrzną.

Jak wybrać odpowiednie drzwi chłodnicze?

Osoby, które chcą kupić drzwi chłodnicze powinny podać producentowi dokładne wymiary otworów drzwiowych, otworów w ścianie oraz futryny. W zależności od pojemności komory drzwi chłodnicze wykonuje się na zamówienie lub wybiera z dostępnego asortymentu. W komorach chłodniczych oraz mroźniach wykorzystuje się najczęściej:

Z jakiego materiału wykonuje się drzwi chłodnicze?

Warto zaznaczyć, że drzwi chłodnicze mogą być wykonywane z najróżniejszych materiałów, przy czym ich grubość powinna wahać się od 8 do 12 centymetrów. Do obicia konstrukcji wykorzystuje się tzw. blachę stalową, która dodatkowo pokryta jest tworzywem sztucznym. Okładziny izolacji wykonywane są natomiast ze stali chromoniklowej (nieredzewnej) lub aluminium. Jeżeli nie są Państwo pewni, które drzwi chłodnicze sprawdzą się najlepiej w Waszym przypadku, to koniecznie skontaktujcie się z pracownikami sklepu zajmującego się sprzedażą tychże elementów – on z pewnością pomoże Wam w wyborze optymalnego rozwiązania.

Sprawdź ofertę